جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

راهکار توسعه فارس توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی، راهکاری مناسب برای توسعه استان فارس است .

به گزارش مهر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، محمدرضا ظهیر امامی در کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی شیراز گفت: با توجه به بحران آب در استان و نبود فعالیت مناسب بخش صنعت، توسعه صنایع پایین دستی در بخش پتروشیمی، اقدامی مناسب در راستای درآمدزایی و اشتغالزایی و در نهایت بهبود فضای اقتصادی استان است .

وی افزود: استان فارس در صنایع پایین دستی پتروشیمی فرصت های زیادی دارد که یکی از راه های توسعه این صنایع در استان، ایجاد پارک علم و فناروی پتروشیمی است که می تواند شرکت های فعال در این زمینه را در کنارهم قرار داده و دانش را به تولیدو ثروت تبدیل کند .

ظهیر امامی با بیان اینکه ایجاد پارک علم و فناوری در حوزه پتروشیمی در فارس یک نیاز است اظهارداشت: در حال حاضر پارک های علم و فناوری در حوزه پتروشیمی در کشورهای پیشرفته فعال است که ارزش افزوده بالایی را ایجاد می کند .

وی اضافه کرد: بخش خصوصی فعال استان در بخش پتروشیمی باید در قالب کمیته ای، طرح جامع توسعه صنعت پتروشیمی استان را تهیه کنند تا آن را به بخش دولتی ارائه و مسیر حرکت و حمایت ها در استان باشد .

عضو هیات نمایندگان اتاق شیراز با بیان اینکه وجود نیروی متخصص در صنعت پتروشیمی یکی از ویژگی های استان فارس است ادامه داد: اگر بخش خصوصی در انجام امور منفعلانه عمل کند، نمی توان انتظار حمایت از بخش دولتی داشت و لذا باید تلاش شود تا از فرصت و پتانسیل فارس در بخش پتروشیمی استفاده مناسب شود .

ظهیر امامی گفت: با توجه به بخش پتروشیمی در استان، مشکلات فارس تا حدودی رفع می شود که توجه به بخش پتروشیمی می توان به آینده استان امیدوار بود گفت: حرکت در بخش پتروشیمی استان نیازمند طرح، نقشه راه و استراتژی مشخص است .

وی تصریح کرد: باید به دنبال راهکارهای جدید در استفاده از پتانسیل های بالقوه برای توسعه صادرات استان باشیم که توسعه صنعت پتروشیمی در استان نیازمند توسعه صنایع پایین دستی در بخش پتروشیمی است        

تاریخ درج :  چهار شنبه 22 شهریور 1396 ساعت 14:19

تعداد بازدیدها : 90

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی