جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

رشد 18 درصدی صادرات محصولات نساجی و چرم

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات محصولات نساجی و چرم طی هشت ماه امسال( منتهی به آبان) در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزشی 18 درصد و از نظر وزنی چهار درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش ایرنا ، «مسعود کمالی اردکانی» افزود: گروه نساجی و چرم 279 میلیون دلار، محصولات نساجی و پوشاک 117 میلیون دلار، صادرات کفش، پوست، چرم 512 میلیون دلار و صادرات فرش دستباف و ماشینی 908 میلیون دلار صادرات داشتند.

وی با بیان اینکه در همه محصولات نساجی دارای رشد بوده ایم، اذعان کرد: در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، در فرش دستباف 28 درصد، محصولات مختلف نساجی 23 درصد، پوشاک 32 درصد، پوست و چرم 14.5 درصد و فرش ماشینی و موکت 10 درصد رشد داشته ایم.

به گزارش ایرنا از سازمان توسعه تجارت، کمالی اردکانی اظهارداشت: در طی این دوره در مقایسه با دوره مشابه صادرات فرش دستباف به آلمان و ژاپن 66 درصد، صادرات محصولات نساجی به ترکیه 45 درصد، صادرات پوشاک به افغانستان 37 درصد و صادرات پوست و چرم به هند با 157 درصد رشد همراه بوده است.

گفتنی است، مهمترین بازارهای صادراتی ایران در این گروه محصولات،کشورهای ایالات متحده، آلمان، ژاپن، عراق، افغانستان ، ترکیه، هند، ایتالیا و پاکستان است.

به گزارش ایرنا، بر پایه آخرین آمار ارائه شده گمرک جمهوری اسلامی ایران، طی هشت ماه امسال‌ بهبود عملکرد صادرات غیر نفتی در آبان ماه آشکار شد.

مجموع صادرات غیرنفتی ایران در مدت این گزارش به 28 میلیارد و 488 میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به میزان 1.21 درصد کاهش یافت و این رقم در ماه گذشته 2.17 درصد بود.

ارزش صادرات غیرنفتی ایران در آبان ماه امسال نسبت به مهرماه یک درصد رشد یافت و همچنین متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی نیز در مدت یادشده به 363 دلار رسید که 8.04 درصد افزایش داشت.

براین اساس طی هشت ماه امسال ( منتهی به آبان ) به میزان 32 میلیارد و 419 میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 17.52 درصد افزایش داشت.

ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.

تاریخ درج :  چهار شنبه 20 دی 1396 ساعت 14:20

تعداد بازدیدها : 165

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی