جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

فارس از قطب‌های صنایع‌غذایی و دارویی کشور است

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان فارس با بيان اينكه فارس یکی از قطب‌های کشاورزی و باغداری کشور است، گفت: استان فارس از مهمترين قطب‌هاي صنايع غذايي و آشاميدني و دارويي كشور است.

به گزارش ایسنا ، احد فتوحی صبح پنجشنبه 21 دی در جشنواره تخصصی توانمندی‌های صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس، گفت: از کل واحدهاي فعال در شهرك‌هاي صنعتي استان 350 واحد در بخش صنايع غذايي و آشاميدني و دارويي فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه 20 درصد کل واحدهای بهره‌بردار شهرک‌های صنعتی فارس در بخش صنایع غذایی فعال است، گفت: وجود واحدهای شاخص کشور در زمینه صنایع غذایی و نیز کارخانجات متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در فارس سبب شده این استان از ظرفیت مناسبی برای صادرات برخوردار باشد .

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس با اشاره به مشوق هاي حمايتي براي سرمايه گذاران گفت: امسال برای نخستین بار مشوق‌های ویژه سرمایه گذاری را در قریب ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی درنظر گرفتیم که بین ۶۰ تا ۹۰ درصد مشوق‌ها با شرایطی نظیر کاهش سهم نقدی به ۵ تا ۱۰ درصد و افزایش اقساط تا سقف 48 ماه اختصاص يافته است.

وی با بيان اينكه از 5 خوشه صنعتي فعال در استان فارس، خوشه‌های گلاب و عرقيات گياهي ميمند فارس، رب گوجه و شوريجات و خرماي جنوب در حوزه صنايع غذايي فعال است، گفت: تشكيل خوشه‌ها و كنسرسيوم‌هاي صادراتي نقش مهمي در ارتقاي صادرات و توجه به توليد محصولات كيفي و ايجاد هم افزايي واحدهاي صنعتي داشته است .

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره تخصصی صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس با محوریت تحلیل، عارضه یابی و ارائه راهکارهای توسعه بازار محصولات غذایی، آشامیدنی و دارویی استان با حضور مسئولان استانی و کشوری، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و کارشناسان این حوزه در شیراز برگزار شد.

اين جشنواره توسط انجمن تخصصی صنایع غذایی و دارویی استان فارس با همکاری شركت شهرك‌هاي صنعتي، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی شیراز، اتاق اصناف و خانه صنعت و معدن و تجارت فارس برگزار شد.

 

تاریخ درج :  پنج شنبه 21 دی 1396 ساعت 12:56

تعداد بازدیدها : 69

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی