جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

حمایت 360 میلیون دلاری صندوق ضمانت صادرات از صادرکنندگان ایرانی به هند

معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: حمایت این صندوق از صادرکنندگان و سرمایه گذاران ایرانی در بازار هند در پسابرجام با افزایش یکصد میلیون دلاری به حداکثر 360 میلیون دلار افزایش یافته است.

آرش شهرآیینی، امروز (شنبه) در گفت و گو با ایرنا با اشاره به سفر حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به هند افزود: در جریان سفر خرداد 95 نخست وزیر هند به ایران، تفاهم نامه ای با حضور مسئولان عالی دو کشور امضا شد که بر مبنای آن طرفین باید به تسهیل شرایط برای ارتقای روابط تجاری تهران و دهلی نو اقدام می کردند.

به گفته این مقام مسئول، پس از آن هیات های صندوق های ضمانت صادرات دو کشور، دو بار در ایران و هند با یکدیگر ملاقات داشتند تا زمینه سرمایه گذاری و افزایش فعالیت های تجاری تجار دو کشور را فراهم کنند.

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران ادامه داد: امروز این همکاری در سطح بسیار خوبی قرار دارد و مسئولان صندوق های ضمانت صادرات دو کشور مترصند تا ضمانتنامه ها و تسهیلات مناسبی برای پروژه های مشترک فراهم کنند.

شهرآیینی بیان داشت: در همین پیوند، امروز صندوق ضمانت صادرات ایران در راستای اهداف دولت ایران برای ارتقای روابط با هند، سیاست پوششی بسیار منعطفی را اتخاذ کرده و هند را در گروه سوم ریسک کشوری صندوق (یعنی ریسک متوسط به پایین) قرار داده است.

وی اضافه کرد: صندوق ضمانت صادرات ایران، سرمایه گذاری و صادرات تجار و بازرگانان ایرانی در هند را تا سقف 360 میلیون دلار تحت پوشش قرار می دهد که در مقایسه با زمان پیش از برجام، بیش از یکصد میلیون دلار رشد داشته است.

معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران اضافه کرد: در مقابل، صندوق ضمانت صادرات هند نیز ایران را در گروه سوم ریسک کشوری خود قرار داده است.

وی خاطرنان کرد: اکنون صندوق های ضمانت صادرات دو کشور در پی شناسایی پروژه های مشترک ایرانی- هندی هستند؛ در این زمینه هندی ها بیشتر مایل به سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی از جمله نفت و گاز، بندر چابهار و توسعه سواحل مکران هستند که از بُعد استراتژیک برای آنها اهمیت دارد.

 

تاریخ درج :  شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 17:35

تعداد بازدیدها : 97

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی