جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

نوابی: حمایت از تولیدکنندگان بر همه دستگاه های اجرایی واجب است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فارس پرچم‌دار حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و رتبه نخست را در برگزاری جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان در کشور دارد.

سید محمود نوابی در هفتمین جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره شناساندن تولیدگران برتر به مردم است که این کار به معنای حمایت از تولیدکننده و حمایت از مصرف‌کننده است.

وی تاکید کرد: آن‌هایی که جرات می‌کنند خود را در معرض داوری قرار دهند قابل‌تقدیر و احترام هستند آن‌هم در همایشی که ثبت نام در آن داوطلبانه است.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه برای حمایت از حقوق مصرف کننده و تولیدکننده باید بساط کالای قاچاق جمع شود ادامه داد: در شیراز، شهر شعر و شاعری نباید به کالای قاچاق نگاه لطیف شود و باید کالای قاچاق جمع و برای امحا تحویل دستگاه های مرتبط شود.

وی آمار جمع آوری کالای قاچاق در سال جاری را 2 و نیم برابر سال گذشته عنوان کرد و گفت: برخی انتظار دارند کالای قاچاق بعد از جمع آوری توسط ارگان های ذی ربط دوباره وارد بازار شده و فروخته شود اگر این اتفاق بیفند در حقیقت کاری را انجام می دهیم که قاچاقیان انجام می دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات بخش تولید اشاره کرد و گفت:  متاسفانه وضعیت به گونه ای است که تولیدکننده علیرغم تحمل وضعیت فعلی اشتغال فقط باید به دستگاه های اجرایی جواب پس بدهد.

نوابی اظهار داشت: امروز حال تولید خیلی خوب نیست و از دستگاه های اجرایی انتظار می رود حال تولید را بدتر نکنند.

وی با بیان اینکه حوزه مالیات، تامین اجتماعی، بانک، محیط زیست و ارگان هایی از این قبیل باید اجازه نفس کشیدن به واحدهای تولیدی بدهند، افزود: در دوره رکود نباید با واحدهای تولیدی همانند دوره رونق اقتصادی رفتار شود، واحدهای تولیدی برای واردات مواد اولیه، صادارت محصول و تبادل پول مشکل دارند و باید دستگاه های اجرایی در این وضعیت به حمایت از واحدهای تولیدی بپردازند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با بیان اینکه تولیدکننده، فرزند این سرزمین است، گفت: متاسفانه سرمایه گذار را با سرمایه دار اشتباه گرفته ایم. سرمایه گذار پولش را در زمین کشورمان پیچ کرده و در حقیقت با دست خودش آدرس بنگاه اقتصادی خود را به ده ها ارگان و سازمان داده و گفته پولم اینجاست!

نوابی با بیان اینکه برخی رفتارها با تولیدکننده مثل آن است که به بیمار بستری در سی سی یو، وزنه بدهیم و از او بخواهیم وزنه بزند، ادامه داد: تولیدکننده مثل برخی صاحبان سرمایه نیست که امروز پولش را در بازار مسکن و فردا در بازار ارز ببرد، تولیدکننده وارد عرصه ای شده که از پیش برای خود ترسیم کرده و به فکر وضعیت اقتصادی کشور است، در حالی که این واحدها مجبورند اغلب به این بانک و دستگاه و آن ارگان دولتی حساب پس بدهند.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد تهدیدهای داخلی ناشی از این رفتارها پیش از تحریم خارجی، حوزه تولید را در معرض خطر قرار داده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه انتظار می رود در حوزه تولید برخورد تعزیراتی نشود، اظهار داشت: برخی تخلفات و معیوب بودن اجناس، عمدی نیست و به دلیل ایراد در خطوط تولید است که انتظار می رود در بررسی پرونده تخلفات حوزه تولید، این مسائل مدنظر قرار گیرد و پرونده ها به تعزیرات و محاکم قضایی ارسال نشود مگر در موارد خاص.

نوابی گفت: در همین راستا در 11 ماهه امسال 5354 شکایت با رقم 19 میلیارد تومان بدون ارسال به محاکم قضایی منجر به استیفای حقوق مصرف کنندگان شد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل در حوزه جشنواره های حمایت از حقوق مصرف کننده در حال تغییر است، افزود: سنجش رفتارها در حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید شامل حال دستگاه های دولتی هم شود، استانداران در آینده مکلف می شوند در فتار دستگاه های اجرایی را بسنجند تا شفافیت دستگاه های اجرایی در ارائه خدمت به مردم مشخص شود و نتیجه به مردم اعلام شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار شفافیت حوزه اخذ وجوه مربوط به بیمه شخص ثالث شد و گفت: در ایام سال فقط 4 ماه جزو ماه های حرام و دیه تنها در این 4 ماه 2 برابر است در حالی که شرکتهای بیمه ای بر اساس حرام بدن 12 ماه سال اقدام به اخذ وجوه بیمه شخص ثالث می کنند.

نوابی گفت: بارها این اجحاف را فریاد زدیم اما متاسفانه عده ای در گوش خود پنبه کرده و نمی خواهند صدای ما را بشنوند.

وی تصریح کرد: تلاشمان در حذف شعار جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود در حال به نتیجه رسدن است. شعاری که در عقب افتاده ترین کشورهای جهان هم وجود ندارد و امیدواریم بتوانیم همچون تغییر این شعار بحث محاسبه بیمه ماههای حرام را هم به نتیجه برسانیم.

 

تاریخ درج :  شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 23:17

تعداد بازدیدها : 145

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی