جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

155 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 155 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال است که برای گسترش آنها تلاش می شود.

به گزارش ایرنا، سید حمید کلانتری در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین افزود: توسعه تعاونی های دانش بنیان جزو اهداف و رویکردهای مهم این وزارتخانه است.

وی اظهار داشت: با تشکیل این دسته از تعاونی ها، ایده های نخبگان و پژوهشگران به آسانی بیشتری تبدیل به محصول و ثروت می شود.

کلانتری با اشاره به نیاز روستاها به داشتن تعاونی های گوناگون، گفت: تقویت بخش تعاون در روستاها را نیز جزو اولویت های کاری خود قرار داده ایم.

کلانتری افزود: تشکیل و توسعه تعاونی ها در روستاها و جمع آوری سرمایه های اندک و تبدیل آن به طرح های اقتصادی از بهترین راهکارها برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این مناطق است.

وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه تعاون محدودیت ندارد، گفت: به عنوان نمونه 14 بیمارستان در کشور به شکل تعاونی فعالیت می کند که نشانگر گستردگی فضا برای کار در این حوزه است.

وی به فعالیت 93 هزار تعاونی در کشور اشاره کرد و گفت: برای تقویت تعاونی های محصولی، تامین نیاز و شهرستانی ظرفیت های مناسبی داریم.

معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: تقویت بخش تعاون از اهداف مهم اقتصادی دولت به شمار می رود و در همین زمینه ظرفیت های مناسبی ایجاد شده است.

کلانتری ادامه داد: ارایه تسهیلات به میزان 120 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های اقتصادی روستاها پیش بینی شده است که البته روند جذب آنها چندان مناسب نیست در صورتی که باید از این فرصت به منظور ایجاد اشتغال و بهبود وضع معیشتی روستاییان بهتر بهره مند شد.

تاریخ درج :  سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 13:53

تعداد بازدیدها : 50

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی