جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

بیش از ۷۳ هزار قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی کشور منعقد شد

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از انعقاد بیش از ۷۳ هزار قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

به گزارش تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، عزیزالله قربانی از تفویض اختیارات بیشتر به شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی با هدف حمایت حداکثری از متقاضیان و سرمایه‌گذاران در راستای ارتقای تولید کالا و افزایش اشتغال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خبر داد و اظهار داشت: با تفویض اختیارات به استان‌ها فرآیند جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران و نیز اعطای مشوق‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه فراهم‌سازی زمینه کارآمدی و ارتقای رقابت‌پذیری واحدهای صنعتی در راستای بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های این سازمان است، گفت: شهرک‌های صنعتی مهم ترین بستر زیرساخت تولید کالای ایرانی محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز باید با ارتقای خدمات به صنعتگران برای تحقق این هدف مهم تلاش کنیم.

قربانی با بیان اینکه در 803 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور کار واگذاری زمین به متقاضیان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: بیش از 73 هزار قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور منعقد شده که در قالب این قراردادها افزون بر 33 هزار هکتار زمین واگذارشده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت زیرساخت‌ها در اکثر شهرک‌های صنعتی مناسب است و اغلب شهرک‌ها و نواحی صنعتی که در آن واگذاری زمین صورت گرفته دارای امکانات زیربنایی است و در مناطقی که این شرایط کاملا مهیا نیست تلاش شده تا با قید فوریت در برنامه عملیاتی شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها مورد توجه و تامین قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه تاکنون بیش از 41 هزار و 700 واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره‌برداری رسیده اند، افزود: با فعالیت این واحد‌ها برای حدود 729 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی همچنین از ساخت و ساز افزون بر 30 هزار واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور خبرداد و گفت: از این تعداد حدود 3541 واحد در مرحله نصب ماشین‌آلات و بیش از 9627 واحد نیز در مرحله نصب سوله قرار دارد.

قربانی از دیگر برنامه‌های این سازمان را احیای واحد‌های صنعتی راکد و بازگشت مجدد آنها به چرخه تولید اعلام کرد و گفت: در این زمینه برنامه پایش مستمر واحدهای صنعتی و رفع مشکلات آنها انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح شناسایی ظرفیت و توانمندی‌های واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان‌ها آغاز شده است گفت: در قالب این طرح، آمارگیری از مشخصات واحدهای صنعتی انجام می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تقویت و ارتقاء فرهنگ مصرف کالای ایرانی با معرفی برندها، فعال‌سازی گروه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی برای خرید محصولات داخلی، ایجاد مراکز فروش محصولات ایرانی، تقویت بازارهای محلی، راه‌اندازی بازارهای مناسبتی با تخفیف، توسعه خدمات نرم‌افزاری صنایع کوچک، تقویت مراکز تحقیقات بازار و اجرای طرح هدفمند‌سازی تولید با محور صادرات به 15 کشور همسایه از دیگر برنامه‌های امسال سازمان اعلام کرد.

تاریخ درج :  سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 13:53

تعداد بازدیدها : 54

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی