جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

امضای تفاهم‌نامه بین اداره كل استاندارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس

اداره کل استاندارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با هدف گسترش همکاری‌ها در ابعاد آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای، تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضا و مبادله کردند.

به گزارش ایسنا ، مدیرکل استاندارد فارس دوشنبه 22 خرداد در جمع خبرنگاران، با اشاره به امضا و مبادله‌ی تفاهم‌نامه با سازمان صنعت، معدن و تجارت، گفت: یکی از اهداف مبادله‌ی این تفاهم‌نامه، راه‌اندازی دفتر استانداردسازی در آن سازمان است.

مرتضی رهنما گفت: این تفاهم‌نامه شامل 4 ماده و 23 بند بوده و بر استفاده از ظرفیت طرفین به منظور تقویت تعامل و گسترش همکاری ‌ های علمی و فنی تاکید دارد.

او گفت: توسعه ‌ی فعالیت ‌ های تولیدی، تجاری و صادراتی، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در توسعه اقتصادی پویا و پایدار، ارتقای همکاری‌ها، رشد و تبادل دانش فنی، استفاده از امکانات، تاسیسات و تجهیزات، شناسایی صاحبان ایده و ... از اهداف این تفاهم‌نامه است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز گسترش همکاری‌های این سامان با اداره‌ی کل استاندارد فارس را زمینه‌ساز رشد و ارتقاء فعالیت‌های اقتصادی در استان دانست.

علی همتی گفت: گسترش همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اداره کل استاندارد  فارس زمینه ساز ارتقاء فناوری، توجه و ترغیب تولید کنندگان، وارد کنندگان و صادر کنندگان به بهبود کیفیت کالا و ترویج فرهنگ استاندارد و در نتیجه توسعه تولید، ثروت و رفاه ملی واشتغالزایی جوانان خواهد شد.

به گزارش ایسنا بررسی و تعیین اولویت بندی موضوع ‌ های پیشنهادی سازمان برای تدوین استانداردها، مشارکت و همکاری در تدوین استانداردهای تجارت اعم از کالا و خدمات، مشارکت فعال در تدوین و تجدید نظر استانداردهای ملی و در صورت لزوم بین المللی، ایجاد ساز و کار مناسب برای ساماندهی و مشارکت کلیه تشکل های سازمان برای استاندارد سازی، ساماندهی فعالیت های تشکلی برای جلوگیری از موازی کاری، تشویق و ترغیب تولید کنندگان داخلی، وارد کنندگان و صادر کنندگان به استفاده از  استانداردهای مرتبط کالا و خدمات، برای حفظ بازارهای بین المللی از موارد ذکر شده در این تفاهم‌نامه است.

تاریخ درج :  سه شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 14:22

تعداد بازدیدها : 25

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی