جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

فعالان اقتصادی مناطق آزاد به سمت تولید با کیفیت حرکت کنند

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در منطقه آزاد به سمت و سوی تولید کالای با کیفیت، رقابت پذیر و صادرات محور حرکت کنند.

به گزارش ایرنا، مرتضی بانک چهارشنبه شب در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: در شرایط فعلی تقویت تولید با هدف صادرات از اهداف و برنامه های کشور است که این مهم در مناطق آزاد نیز به شکل جدی در حال پیگیری است.

وی افزود: ایجاد زنجیره های همکاری میان سرمایه گذاران بزرگ و کوچک باعث پیشرفت اقتصادی مناطق آزاد می شود.

مشاور رئیس جمهوری بیان کرد: چابهار منطقه ای راهبردی و استراتژیک است و می تواند برای حضور هر سرمایه گذاری سودآور باشد.

وی ادامه داد: چابهار بهترین موقعیت برای ترانزیت کالا، صادرات کالاهای تولیدی و ورود مواد اولیه را دارد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: مردم ایران چشمداشتی به حقوق دیگر ملت ها ندارند اما هیچوقت اجازه نمی دهند حقوق حقه شان پایمال شود.

بانک گفت: دولت همراه با مردم از موانع عبور خواهد کرد و دولت تلاش می کند با کم کردن قوانین متعدد و موازی در فعالیت های اقتصادی دست و پای فعالان این عرصه را باز کند.

وی ادامه داد: هدف و برنامه ما در مناطق آزاد ایجاد فضای امن و شرایط مناسب برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: اعمال فشار در عرصه های بین المللی از سوی برخی کشورها غیر قابل انکار اما قابل مقابله است.

وی گفت: دولت می داند که عبور از این شرایط جدید فقط با همراهی مردم ممکن است.

وی ادامه داد: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، کشور دچار بحران و بن بست نیست و می بایست به دنبال راهکارها باشیم.

بانک خطاب به سرمایه گذاران اظهار داشت: رفع مشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در چابهار با جدیت پیگیری و دنبال می شود.

وی گفت: تعریف و قانون منطقه آزاد در راستای تسهیل شرایط برای فعالیت های اقتصادی است و بنا نیست در این محدوده ها قانون گریز باشیم.

مشاور رئیس جمهوری ادامه داد: وضع بعضی از قوانین فراگیر است و بنا به ضرورت و شرایط تصویب شده است.

بانک گفت: مسائل پیش آمده بعد از ابلاغ ضرورت ثبت سفارش با توجه به شکل فعالیت در مناطق آزاد مشکل ساز شد که با جدیت پیگیری و حل و فصل شده و امیدواریم تا هفته آینده با اتصال به سامانه وزارت صنعت مرتفع شود.

شماری از فعالان اقتصادی در این نشست مشکلات خود را بیان کرده و خواستار توجه بیشتر مدیران منطقه آزاد چابهار به فعالیت های تجاری شدند.

** بهره برداری از مرحله نخست آبرسانی به روستای تیس

مرحله نخست آبرسانی به روستای تیس تنها روستای محدوده منطقه آزاد چابهار با حضور مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران محلی افتتاح و بهره برداری شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح این پروژه آبرسانی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خدمت به مردم روستایی و ارایه امکانات نظیر آب از اجر و ثواب زیادی برخوردار است و موجب رضایتمندی قشر محروم جامعه می شود.

مرتضی بانک افزود: روستای تیس قدمت طولانی و آثار تاریخی و باستانی زیادی دارد و مردمان مهمان نواز آن همیشه همراه و همگام با برنامه های دولت هستند.

وی بیان کرد: بزودی خدمات و امکانات لازم بهداشتی، آموزشی و رفاهی براساس اولویت ها به مردم این روستا ارایه خواهد شد تا بتوان عقب ماندگی گذشته را جبران کرد.

وی تسریع در ساماندهی و توسعه روستای تیس را خواستار شد و افزود: مدیران منطقه آزاد چابهار طرح و پروژه های در دست اجرا را سریعتر تکمیل و بهره برداری کنند تا مردم از نعمت آنها بهره مند شوند.

مشاور رئیس جمهوری با ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی مردم روستای تیس اظهار داشت: افتتاح فاز نخست طرح آبرسانی به مردم روستا زمینه ساز اجرایی شدن سایر طرح ها و برنامه ها است.

بانک با بیان اینکه در فاز نخست 200 خانوار از نعمت آب لوله کشی بهره مند می شوند، خاطرنشان کرد: آبرسانی به تمامی خانوارها در دستور کار قرار دارد که پس از بازگشایی معابر و رعایت حریم ها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح با اعتبار 750 میلیون ‌تومان و هزار و 600 متر انشعابات فرعی و هزار و 200 متر طول انشعابات اصلی اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، روستای تیس با 6 هزار و 348 نفر جمعیت در قالب هزار و 526 خانوار در 5 کیلومتری شهر چابهار قرار دارد.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر دیروز سه شنبه وارد چابهار شد و مورد استقبال مسئولان محلی و قشرهای مختلف مردم قرار گرفت.

بانک در این سفر 2 روزه علاوه ‌بر افتتاح و کلنگ‌ زنی برخی طرح های بزرگ ملی، در نشست های تخصصی با فعالان اقتصادی و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار و اساتید دانشگاه بین المللی آخرین مشکلات و مسائل این منطقه را مورد بررسی قرار داد.

منطقه آزاد چابهار با گستره 14 هزار هکتار از سال 1373 با مصوبه مجلس شورای اسلامی راه اندازی شده است.

شهرستان 283 هزار نفری چابهار در کرانه دریای عمان(مکران) به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

تاریخ درج :  پنج شنبه 28 تیر 1397 ساعت 12:23

تعداد بازدیدها : 29

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی