جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

استاندار فارس:توانمندسازی مهارتی افراد زیرساخت اشتغال است

جشن ملی روز کارآفرینی همزمان با هفته‌ی ملی مهارت برگزار و از همزمان هفت سایت تخصصی آموزش صنعت برق و مراکز سنجش الکترونیک در ۶ شهرستان استان فارس افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، استاندار فارس شامگاه سه‌شنبه ۲ مرداد در مراسم جشن خانواده‌ی فنی و حرفه‌ای این استان و آغاز به‌کار سایت‌های تخصصی آموزش برق و مراکز سنجش الکترونیک در برخی شهرستان‌های فارس با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای همواره به عنوان ضرورت عمومی جامعه مطرح بوده است، گفت: این آموزش ها زیرساخت اشتغال محسوب می شود و توجه بیشتر به آن در شرایط کنونی اهمیت دارد .

اسماعیل تبادار با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع اشتغال در جامعه، افزود: فراهم کردن اشتغال الزاماتی دارد که توانمندسازی افراد و زمینه سازی کارآفرینی با آموزش های فنی و حرفه ای از مهمترین آن ها است .

وی با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه های همکاری میان اداره کل فنی و حرفه ای و مراکز دولتی و خصوصی، ادامه داد: جهت گیری باید به این سمت باشد که حتی آموزش های درون سازمان فنی و حرفه ای نیز به بخش خصوصی واگذار شود و حداکثر بهره برداری از توان بخش خصوصی برای مهارت آموزی و ایجاد زمینه اشتغال صورت گیرد .

تبادار با تاکید بر اینکه آموزشگاه های فنی و حرفه ای باید در آموزش های خود نهایت تلاش و دقت را بکار گرفته و برای استانداردسازی آموزش ها حداکثر اهتمام را داشته باشند، افزود: باید حرفه آموزان را برای اداره کارگاه ها و مراکز مختلف فنی تربیت کنیم و در این مسیر استانداردهای آموزشی را ارتقا دهیم .

وی ادامه داد: بهره گیری از تولیدات ملی مستلزم توجه به سه مولفه استانداردسازی و تولید با کیفیت بالا، نوآوری به صورت گسترده و توجه به رضایت مشتری به عنوان اساس تولید است .

استاندار فارس با بیان اینکه تربیت نیرو باید براساس تقاضای بازار باشد، گفت: از اقداماتی که در زمینه تربیت نیروهای ماهر برای منطقه انرژی بر لامرد و سایر نهادها و دستگاه های دولتی و خصوصی صورت گرفته است خرسندم و امیدوارم این روند همچنان تداوم داشته باشد .

تبادار با بیان اینکه هشت طرح بزرگ در منطقه انرژی بر لامرد با 11 هزار میلیارد تومان واقع شده است و می تواند مشابه منطقه عسلویه باشد، اظهارکرد: آلومینیوم جنوب با ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ۲ هزار نفر اشتغال در منطقه شهرستان لامرد واقع شده است که تفاهم نامه با فنی و حرفه ای می تواند زمینه بکارگیری نیروی ماهر در این واحد تولیدی را فراهم کند .

وی دریافت مدرک فنی و حرفه ای را مستلزم آموزش مناسب و کسب مهارت قابل قبول دانست و تاکید کرد: اگر کسی به خوبی مهارت مورد نیاز بازار را فرا گیرد هرگز بیکار نخواهد ماند، چنانکه هم اکنون نیز در رشته های مختلف فنی، نیازمند نیروهای ماهر هستیم .

تبادار به کارکرد دانشگاه ها در روند تولید علم اشاره و خاطرنشان کرد: در کنار مراکز علمی نیازمند مراکز فنی و حرفه ای هستیم تا زیرساخت های اشتغال فراهم شود .

تبادار به آموزشگاه های فنی و حرفه ای توصیه کرد: در آموزش های خود به حرفه آموزان سخت گیر بوده و نهایت استانداردها را رعایت کنند تا حرفه آموزان با حداکثر مهارت وارد بازار کار شوند و بتوانند خدمات مورد نیاز جامعه را تامین کنند .

استاندار فارس با یادآوری اینکه نرخ بیکاری استان فارس در سال 92 بیش از 16 درصد بوده که در سال گذشته به 10.8 درصد رسیده است، افزود: هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و افراد زیادی به دنبال اشتغال هستند که مراکز فنی و حرفه ای می توانند زمینه اشتغال آنان را فراهم کنند .

تبادار با انتقاد از اینکه دانشگاه ها و مراکز صنعتی ارتباط مناسبی با هم ندارند، گفت: دانشگاه علم تولید می کند اما این علم به ثروت تبدیل نمی شود و امیدوارم با ارتباط مطلوب صنعت و دانشگاه علم تبدیل به کارآفرینی و کارآفرینی تبدیل به سرمایه و سرمایه تبدیل به رونق اقتصادی و رونق اقتصادی منتهی به رفاه عمومی مردم شود .

به گزارش ایسنا در این مراسم از فعالان برتر فنی و حرفه‌ای استان فارس تجلیل شد

تاریخ درج :  چهار شنبه 3 مرداد 1397 ساعت 13:16

تعداد بازدیدها : 13

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی