جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

همکاری بیش از ۱۱۰ بازرس افتخاری در طرح نظارت بر بازار فارس

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: با توجه به شرایط کنونی و نوسانات قیمت کالاها و برای رصد جامع‌تر بازار تعداد ۱۱۰ نفر از اقشار مختلف در قالب ناظر افتخاری بر بازار فارس نظارت می‌کنند.

به گزارش تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، محمدابراهیم صداقت از همکاری بیش از 110 بازرس افتخاری در طرح نظارت و بازرسی استان فارس خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی و نوسانات قیمت کالاها در بازار و در راستای گسترش فرهنگ نظارت همگانی رصد جامع‌تر بازار تعداد 40  نفر از اقشار مختلف در قالب ناظر افتخاری و تعداد 70 بازرس از اتحادیه‌ها در شیراز در قالب طرح نظارت بر بازار همکاری مستمر دارند.

وی افزود: استفاده از پتانسیل بخش مردمی در پیشگیری از تخلفات واحدهای صنفی و تولیدی، گسترش فرهنگ نظارت همگانی بر بنگاه‌های اقتصادی در کنار گسترش شبکه‌های نظارت و بازرسی در سطح جامعه و ساماندهی و تقویت ناظرین افتخاری در اولویت کاری این معاونت قرار دارد.

صداقت با اشاره به اینکه در این طرح استفاده از توان نظارتی اقشار مختلف مردم در سطوح مختلف بازار استان مورد توجه خاص قرار دارد، گفت: این طرح در جهت کنترل بازار کالا و خدمات و رصد قیمت‌ها در سطوح مختلف با مشارکت‌ مردمی در قالب (طرح ناظران افتخاری) یکی از مکانیزم‌های مهم این سازمان، استفاده از افراد علاقه‌مند و توانمند به عنوان همکاران افتخاری در کمک به معاونت نظارت و بازرسی است.

وی همچنین کاهش هزینه‌های نظارت و بازرسی، کاهش تخلفات و افزایش نظارت‌های مردمی سازمان را از جمله اهداف بهره‌گیری از ظرفیت ناظران افتخاری در ماموریت‌های این سازمان برشمرد و اظهار داشت: این سازمان با تعامل شهروندان می‌تواند بسیار بهتر و قوی‌تر کار را پیش برده و با سودجویان، متخلفان، محتکران، کم‌فروشان و گران‌فروشان در بازار برخورد کند.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تصریح کرد: براساس این طرح سازمان صنعت، معدن و تجارت علاوه بر بهره‌گیری از سیستم‌های کنترلی و نظارتی دولت، با جذب و آموزش نیروهای مردمی، ضمن نظارت نامحسوس بر بازار، اخبار و اطلاعات تغییر و تحولات بازار کالا و خدمات را از طریق آنان به دست آورده و با برنامه‌ریزی مناسب، برای مهار و کنترل شوک‌های قیمتی و کمبود کالاها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

صداقت از همه اصحاب رسانه به عنوان کسانی که با دلسوزی مسائل را رصد می‌کنند درخواست کرد تا همچون گذشته با دلگرمی و احساس وظیفه به عنوان ناظر افتخاری در خدمت سازمان صنعت، معدن و تجارت باشند و مسائل را دقیق و شفاف منعکس نمایند.

وی بیان کرد: کنترل وضعیت بازار، ایجاد فضای مناسب به منظور تامین مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی در اسرع وقت به شکایات و گزارش‌های مردمی و پرونده‌های تشکیل شده در سطح استان توسط بازرسان این سازمان از دیگر اهداف طرح نظارتی است.

صداقت تصریح کرد: در بخش کالایی، کلیه کالاها به خصوص مواد غذایی و اقلام پرمصرف خانوارها اعم از واحدهای تولیدی مربوطه و سطح بازار مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: در بخش خدمات شرکت‌های مسافرتی هوایی، زمینی و دریایی و دفاتر فروش آنها، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اماکن تفریحی و فرهنگی، سیاحتی و زیارتی، واحدهای اقامتی، غذا خوری‌ها و رستوران‌های بین شهری مورد بازرسی و نظارت قرار خواهند گرفت.

صداقت افزود: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و تعزیراتی می‌توانند با مراجعه به ستادهای خبری مستقر در ادارات صنعت، معدن و تجارت استان یا با شماره تلفن 124 و یا تلفن 32340000 ستاد خبری اتاق اصناف مرکز استان نسبت به طرح و تنظیم شکایت خود اقدام نمایند.

تاریخ درج :  پنج شنبه 4 مرداد 1397 ساعت 12:10

تعداد بازدیدها : 16

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی