جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

امکان تجارت با ترکیه از طریق پول دیجیتال را هم داریم

معاون وزیر صنعت گفت: تبادل لیر با ریال مورد تصویب قرار گرفته است و از طریق بانکهای دو کشور دنبال می‌شود و در صورت فراهم بودن زیرساختها امکان تجارت از طریق پول دیجیتال نیز وجود دارد.

به گزارش تسنیم، صادق نجفی امروز در حاشیه نمایشگاه الکامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه ترکیه پیشنهاد داده که برای تجارت با ایران امکان مبادله پول از طریق لیر و ریال یا پول دیجیتال وجود دارد ایران در این ارتباط چه برنامه‌ای دارد اظهار کرد: امکان تبادل لیر با ریال برای تجارت دو کشور مورد تصویب قرار گرفته و از طریق بانکهای دو کشور نیز پیگیری می‌شود.

وی افزود: هرچند که ممکن است برخی بانکهای خصوصی به این موضوع تن ندهند اما به هر حال راه‌های مختلفی برای تجارت دو کشور وجود دارد و شرکتها و افرادی هستند که در این ارتباط راه را هموار می‌کنند.

نجفی در پاسخ به این سوال تسنیم که آیا در ایران زیرساخت‌های لازم برای تجارت از طریق پول الکترونیک وجود دارد یا خیر گفت: در صورتی که زیرساختهای لازم برای تجارت از طریق پول الکترونیک فراهم شود امکان تجارت دو کشور با پول الکترونیک نیز فراهم است.

بنابراین گزارش در این نمایشگاه از سامانه کشوری کسب و کار (صکوک) رونمایی به عمل آمد. این سامانه جهت ارتقاء‌و تسهیل تعاملات تجاری و خارجی در غرفه وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد.

بنابر این گزارش از خدمات ویژه این سامانه ارائه راهکار مدرن مدیریت زنجیره تامین ، ارائه کارت اعتباری به منظور خرید از فروشگاه‌های صکوک، ارائه راهکارهای مدرن تامین مالی زنجیره تامین، و مدیریت لجستیک و ارائه ابزارهای نوین، پرداخت اعتباری مدت‌دار، برای انجام معاملات تجاری و تسهیل در صدور ضمانت‌نامه‌های خرد تا سقف 50 میلیون تومان است.

تاریخ درج :  دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت 14:0

تعداد بازدیدها : 35

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی