جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

فارس سومین تولیدکننده گوشت مرغ ایران است

معاون مدیریت طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی فارس ادعا کرد که فارس با تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ، سومین تولیدکننده مرغ در ایران است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، عبدالرحمن ابراهیمی در جمع خبرنگاران گفت: در استان فارس ۹۸۶ واحد مرغداری مجوزدار وجود دارد که ظرفیت جوجه ریزی آنها ۲۷ میلیون قطعه در هر دوره است.

ابراهیمی با بیان اینکه این واحدهای مرغداری توان تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ را دارند، گفت: با مدیریت تقاضا محور جوجه‌ریزی، سال گذشته، 125 هزار تن گوشت مرغ آماده طبخ در فارس تولید شد .

او با بیان اینکه ظرفیت‌سازی زیاد در فارس و همچنین کل کشور در مرغ گوشتی طی سه سال، منجربه تولید مرغ مازاد در سال 93 شد، افزود: به منظور جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان، طرح مدیریت جوجه‌ریزی از آبان ماه سال  1393  با همکاری ادارات و تشکل‌های مرتبط در استان تدوین و اجرا شد .

ابراهیمی با اشاره به نتایج مطلوب طرح مذکور در فارس افزود: این طرح به عنوان طرح ملی از طریق معاونت امور دام وزرات جهاد کشاورزی پذیرفته و در سال 96  با عنوان "سامانه سماصط یا مدیریت اطلاعات صنعت طیور" در کل کشور راه‌اندازی شد .

او گفت: هدف اصلی این سامانه دستیابی به اطلاعات و آمار جوجه ‌ریزی، تولید، کشتار و مصرف مرغ گوشتی به منظور ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا در جهت کاهش نوسانات قیمت گوشت مرغ  است، که در این راستا جلوگیری از جوجه‌ریزی‌های غیر مجاز و بیش از ظرفیت مجاز انجام می‌شود.

معاون جهادکشاورزی فارس گفت: فعالیت 90 درصد از مرغداری‌های فارس در سامانه سماصط قابل رصد و پیگیری است و مابقی به محض رفع مشکل تمدید پروانه در این سامانه عضو می‌شوند.

به گفته‌ی ابراهیمی و به استناد سامانه سماصط، تیرماه امسال ۵ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۸۲۹ قطعه جوجه‌ریزی در فارس ثبت شده است.

تاریخ درج :  دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت 14:17

تعداد بازدیدها : 9

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی