جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

نشان دوست داشتنی


نشان دوست داشتنی مصرف کنندگان فارس

دبیرخانه جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس به منظور تقویت «برندهای داخلی» پروژه برند دوست داشتنی را در استان فارس اجرا کرد.

در ماده 8 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، به وزارت صنعت، معدن و تجارت تکلیف شده از ایجاد و تقویت نشان (برند) های تجاری داخلی محصولات صنعتی و خوشه های صادراتی با هدف افزایش رقابت پذیری کالاهای داخلی، ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی، ترویج تغذیه سالم، تشویق تولیدکنندگان، صادرکنندگان و نشان های برتر حمایت کند.

به همین منظور دبیرخانه جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس تصمیم گرفت با هدف آشنایی مردم با برندهای استان فارس و تقویت آنها، برند و نشان دوست داشتنی مردم فارس را در 2 رسته مواد غذایی شامل فرآورده های لبنی و فرآورده های گوشتی تنها با مشارکت مصرف کنندگان و بدون نظر دستگاه های دولتی شناسایی و به عموم مردم معرفی کند.

در این زمینه بیش از 5 هزار فرم نظرسنجی در سطح استان فارس جمع آوری شد که به فراخور جمعیت هر شهرستان درصدی از رقم یاد شده به آن شهرستان تعلق گرفت و از مردم آن شهرستان نظرسنجی شد.

در این نظرسنجی شرکت های فرآورده های لبنی آپادا، پگاه، رامک، ارژن، فروغ، پادنا، دام دوشان، مانی ماس و نمونه تخت جمشید و در رسته فرآورده های گوشتی شرکتهای ب.آ، پونه، دمس، روناک و سفیر خود را در معرض ارزیابی و قضاوت مردم قرار دادند.

پس از جمع آوری فرم ها و ورود اطلاعات در نهایت 2 برند «پگاه» فارس در زمینه فرآورده های لبنی و «دمس» در رسته فرآورده های گوشتی با کسب بیشترین آرا از سوی مردم به عنوان «برند دوست داشتنی» مردم فارس انتخاب شدند.

گفتنی است در این انتخاب تنها مردم و رای آنها نقش داشته است. همچنین رقابت در بخش فرآورده های لبنی بسیار تنگاتنگ بود و شرکت پگاه با ختلاف اندکی رتبه اول این گروه را به خود اختصاص داد.

این توضیح لازم است، شرکتهایی در این رقابت حضور داشتند که در جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس ثبت نام کرده و از شرایط لازم برای مطرح شدن به عنوان یک برند برخوردار بودند. شرایطی مانند استاندارد، پروانه بهداشتی، رعایت سلامت محصول و .....


ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی