جشنواره هفتم
عضویت در خبرنامه
نام شما :
ایمیل :
موبایل :
لینک های مفید
نظرسنجی
نظر شما نسبت به قالب جديد سايت چيست ؟

آب و هوا

نشان دوست داشتنی

دبیرخانه جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس به منظور تقویت «برندهای داخلی» از سال گذشته، پروژه نشان دوست داشتنی را در استان فارس اجرا کرد .

بر پایه این گزارش، در ماده 8 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، به وزارت صنعت، معدن و تجارت تکلیف شده از ایجاد و تقویت نشان (برند) های تجاری داخلی محصولات صنعتی و خوشه های صادراتی با هدف افزایش رقابت پذیری کالاهای داخلی، ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی، ترویج تغذیه سالم، تشویق تولیدکنندگان، صادرکنندگان و نشان های برتر حمایت کند .

به همین منظور در سال 1395 دبیرخانه جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس تصمیم گرفت برای دومین سال متوالی، با هدف آشنایی مردم با برندهای استان فارس و تقویت آنها، «نشان دوست داشتنی» مردم فارس را در 3 رسته مواد غذایی شامل فرآورده های لبنی، فرآورده های گوشتی و آبمعدنی تنها با مشارکت مصرف کنندگان و بدون نظر دستگاه های دولتی شناسایی و به عموم مردم معرفی کند .

در این زمینه حدود 6 هزار فرم نظرسنجی در سطح استان فارس جمع آوری شد که به فراخور جمعیت هر شهرستان درصدی از رقم یاد شده به آن شهرستان تعلق گرفت و از مردم آن شهرستان نظرسنجی شد .

در این نظرسنجی در رسته فرآورده های لبنی شرکت های آپادا، ارژن، پادنا، پگاه فارس، رامک و مانی ماس، در رسته فرآورده های گوشتی شرکتهای ب.آ، به فا، پونه، دمس، روناک، سفیر، شام شام و صدک و در رسته آبمعدنی شرکتهای آبمعدنی آکوالایف، پارس، پالم، سپیدان چشمه، شش پیر، شیراز سالور، مسکا، مینرال و ویوانت خود را در معرض ارزیابی و قضاوت مردم قرار دادند .

پس از جمع آوری فرم ها و ورود اطلاعات در نهایت 3 برند «پگاه فارس» در زمینه فرآورده های لبنی، «دمس» در رسته فرآورده های گوشتی و «سپیدان» در رسته آبمعدنی با کسب بیشترین آرا از سوی مردم به عنوان «برند دوست داشتنی» مردم فارس انتخاب شدند .

گفتنی است در این انتخاب تنها مردم و رای آنها نقش داشته است و رقابت در هر 3 بخش بسیار تنگاتنگ بود و شرکتهای یاد شده  با اختلاف اندکی عنوان «نشان (برند) دوست داشتنی» را به خود اختصاص دادند .

این توضیح لازم است، شرکتهایی در این رقابت حضور داشتند که در ششمین جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان فارس ثبت نام کرده و از شرایط لازم برای مطرح شدن به عنوان یک نشان (برند) مانند استاندارد، پروانه بهداشتی، رعایت سلامت محصول و .....برخوردار بودند.

 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

حامیان مالی هفتمین جشنواره
مجله حامی
اوقات شرعی